Alisa Kockar: Građani željni prava i pravde na Dan ljudskih prava

Na Dan ljudskih prava u Vučićevoj Srbiji, građani Zrenjanina dobijaju jošjedno obećanje o pijaćoj vodi, koje se uvek pojavi pred izbore, a utihne vrlo brzo posle njih; dok strani radnici u Linglongu žive i rade u nemogućim uslovima, možda ponovo bez svojih pasoša, radnih prava i mogućnosti kretanja.
Žene i muškarci se izrabljuju u fabrikama do iznemoglosti, i zato svako malo pa čujemo vest da je neko preminuo na radnom mestu ili ozbiljno
povređen, izjavila je kandidatkinja demokrata za narodnu poslanicu i predsednica RO DS za ljudska prava Alisa Kockar.
Kockar podvlači da nam se pravda u ovakvoj državi čini nedostižnom – tužioci se smenjuju, na inspektore i sudije se vrši pritisak, krivične prijave stoje po fiokama, postupci se otaljavaju…
Sinovi Stanike Gligorijević još uvek čekaju da vide dva minuta snimka s naplatne rampe, inspektori Milenković i Mitić su smenjeni, nema pravde ni za Olivera Ivanovića, niti završetka slučaja Banjska.
Nema pravde ni za Crnog i batinaše sa šabačkog mosta, ni za žrtve i nasilnike sa protesta ispred Narodne skupštine protiv novog lokdauna, ni za
građane Bačke Palanke ili Pećinaca, ni za Jovanu Popović iz Kikinde, ni za Slavišu Momčilovića iz Prokuplja kom su zapaljene poljoprivredne mašine u okviru predizborne kampanje ili novinara Milana Jovanovića iz Grocke.
O kakvim pravima i pravdi možemo da pričamo dok ljudi ostaju bez krova nad glavom, nemaju pristup zdravstvenoj zaštiti, a preventiva im je misaona imenica?
Šta je sa ženama žrtvama nasilja i femicida, upitala je Alisa Kockar.
Demokrate navode i da migranti žive u strahu, da velik broj Roma boravi u nehumanim uslovima, a da su penzioneri na ivici siromaštva i u strahu da će im neko oteti već male penzije.
Nema prostora za opoziciju i građane koji drugačije misle ni u lokalnim sredinama, ni na televizijama sa nacionalnom frekvencijom; nema slobodnog okupljanja, zaštite i podrške ni za LGBT zajednicu, sem kad vlasti to odgovara; nema razvoja prava manjinskih zajednica, od obrazovanja do informisanja.
Zato pozivam sve građane i građanke Srbije da izađu na izbore 17. decembra, da glasaju, i da sledeći Međunarodni dan ljudskih prava dočekamo u drugačijoj Srbiji, Srbiji bez nasilja bilo koje vrste.
Naravno da nećemo sve probleme uspeti da rešimo za godinu dana i da je dug put pred nama, ali ozbiljne pomake moramo napraviti i, pre svega, ukloniti prepreke ka slobodnom radu institucija jer su danas građani i građanke željni prava i pravde," poručuje Alisa Kockar, kandidatkinja za narodnu poslanicu i predsednica Resornog odbora DS za ljudska i manjinska prava i saradnju sa NVO.
Kockar: Borba za demokratiju i poštene izbore je borba za bolje uslove života građana